+48 697 164 666

PON-PT 9-18

Doradztwo gospodarcze Rzeszów

2435
doradztwo gospodarcze Rzeszów

Doradztwo gospodarcze Rzeszów

Szeroko rozumiane prawo gospodarcze stanowi z pewnością jedną z najbardziej skomplikowanych gałęzi prawa, a jednocześnie jest dziedziną, z którą zmierzyć się musi w zasadzie każdy przedsiębiorca (i nie tylko). O ile sporządzanie prostych umów cywilnoprawnych dla wielu może nie stanowić dużego wyzwania, to bardziej skomplikowane umowy charakterystyczne dla obrotu gospodarczego wymagają znacznej precyzji w formułowaniu ich treści oraz znajomości terminologii prawniczej z obszaru prawa spółek handlowych, gospodarczego i dziedzin pokrewnych. Profesjonalne doradztwo gospodarcze ułatwia i umożliwia skuteczne prowadzenie działalności, zwłaszcza w tak szybko rozwijających się miastach, jak Rzeszów.

 

Niniejszy artykuł stanowić będzie omówienie siatki relacji gospodarczych, w której nieunikniona jest znajomość prawa, a także sytuacji, w których można (a często i warto) skorzystać z pomocy profesjonalnego pełnomocnika.

 

 

Spis treści:

 

 1. Doradztwo gospodarcze przy zakładaniu spółki Rzeszów
 2. Sporządzanie umów gospodarczych
 3. Doradztwo gospodarcze w inwestycjach Rzeszów
 4. Podsumowanie

 

Doradztwo gospodarcze przy zakładaniu spółki Rzeszów

 

Na proces założenia spółki składa się wiele elementów, które wskażą finalnie, jaką formę prawną działalności wybrać jako najkorzystniejszą dla siebie. Istotne dla wyboru rodzaju spółki są takie kwestie jak:

 

 • profil działalności spółki,
 • planowana skala działalności spółki,
 • zawód, jaki wykonują wspólnicy,
 • określenie odpowiedzialności za zobowiązania członków spółki (tj. czy ma ona być solidarna, czy ktoś będzie ją ponosił w pełnym zakresie, a ktoś będzie miał wyłączoną lub ograniczoną),
 • czy wspólnicy posiadają fundusze na ewentualny kapitał zakładowy,
 • ilość wspólników,
 • plany co do pozyskiwania kapitału (np. poprzez emisję akcji).

 

Już na tym etapie warto skorzystać z profesjonalnego doradztwa gospodarczego, podczas którego prawnik dokona szczegółowej weryfikacji potrzeb i oczekiwań przedsiębiorców, proponując najkorzystniejsze rozwiązanie, zarówno prawnie, jak i ekonomicznie, a następnie pomoże w sporządzeniu umowy spółki, co jest bardzo istotne dla interesów wszystkich wspólników – w celu zgodnego z prawem i transparentnego określenia pozycji każdego z nich.

 

Jako Kancelaria Kawalec doradzamy podmiotom gospodarczym w zakresie wyboru formy prawnej prowadzonej działalności gospodarczej, biorąc pod uwagę minimalizowanie ryzyka związanego z prowadzeniem biznesu, strukturę właścicielską, zmniejszanie obciążeń podatkowych, jak również branżę, w jakiej działa nasz Klient. W tym zakresie przeprowadzamy cały proces założenia spółki prawa handlowego, tj. spółki jawnej, spółki partnerskiej, spółki komandytowej, spółki komandytowo-akcyjnej, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, spółki akcyjnej, prostej spółki akcyjnej. Przygotowujemy projekt aktu założycielskiego, dostosowany do indywidualnych potrzeb Klientów, mając na uwadze sposób ich funkcjonowania oraz potrzebę zabezpieczenia interesów. Dzięki stałej współpracy z kancelarią notarialną kompleksowo przeprowadzamy proces rejestracyjny, w tym przygotowujemy wszelkie dokumenty niezbędne do rejestracji spółki w Rejestrze Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego.

 

Doradztwo gospodarcze Rzeszów

 

Sporządzanie umów gospodarczych

 

Umowy w obrocie gospodarczym stanowią podstawę określenia warunków współpracy pomiędzy podmiotami gospodarczymi oraz pomiędzy przedsiębiorcami a ich klientami nieprowadzącymi działalności gospodarczej. Wśród nich znajdują się również umowy agencyjne zawierane z agentem pośredniczącym w zawieraniu umów z klientami na rzecz zlecającego. Specyfika umów stosowanych w obrocie gospodarczym wymaga dokładnego określenia wielu elementów ważących na prawidłowym przebiegu współpracy oraz jej efektach, dlatego ich sporządzenie warto powierzyć prawnikowi z doświadczeniem.

 

Umowy mające zastosowanie w kontaktach pomiędzy przedsiębiorcami są obszernymi dokumentami szczegółowo określającymi zakres współpracy. Przy tworzeniu umowy nie można pominąć istotnych elementów mających wpływ na brzmienie całości dokumentu oraz konsekwencje dostosowania się do jego warunków. Poza dokładnym określeniem stron umowy, czyli najczęściej kontrahentów, bardzo ważne jest ujęcie przedmiotu współpracy, zakresu czasowego i terytorialnego oraz osób i narzędzi niezbędnych dla prawidłowej realizacji warunków umowy. Niezbędne jest powołanie się na przepisy prawne oraz aktualną sytuację dotyczącą warunków współpracy. Umowa najczęściej zawiera indywidualnie tworzone punkty, w których poruszane są poszczególne kwestie, wraz z wynagrodzeniem, warunkami i terminem jego wypłaty.

 

Przy poszukiwaniu prawnika od doradztwa gospodarczego warto zwrócić uwagę na doświadczenie w tej dziedzinie oraz specjalizację umożliwiającą kompleksowe stworzenie, opiniowanie oraz negocjowanie umów w obrocie gospodarczym. Odpowiednie kompetencje prawników będą kluczowym elementem podczas przygotowywania i sprawdzania umów. Doradztwo gospodarcze może obejmować m.in. realizację umów:

 

 • w obrocie handlowym,
 • sprzedaży, dostawie lub zamianie towarów,
 • o dzieło,
 • najmu, dzierżawy,
 • leasingu, użyczenia, o pośrednictwo handlowe,
 • agencyjnych,
 • dystrybucyjnych, komisowych,
 • pożyczki, dotyczących obrotu wierzytelnościami i zobowiązaniami z umów, zabezpieczających należyte wykonanie zobowiązań (m.in. umowy poręczenia, zabezpieczenia wekslowe),

 

Doradztwo gospodarcze to także opiniowanie i konstruowanie wzorców umów, w tym stosowanych przez przedsiębiorców w obrocie konsumenckim, a także przygotowywanie koncepcji zabezpieczenia umów.

 

Doradztwo gospodarcze Rzeszów

 

Doradztwo gospodarcze w inwestycjach Rzeszów

 

Adwokat specjalizujący się w prawie budowlanym jest osobą, która może pomóc zarówno firmom, jak i klientom prywatnym. W zakresie jego kompetencji leży rozstrzyganie takich kwestii jak problemy z uzyskaniem pozwolenia na budowę czy konieczność dokonania zmiany w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Do adwokata od prawa budowlanego można zgłosić się także ze skargą na bezczynność organów administracyjnych, z prośbą o mediację między stronami sporu, czy w sytuacjach walki o uzyskanie odszkodowania.

 

Przewagą doświadczonego zespołu specjalizującego się w prawie budowlanym jest bieżąca styczność z wszelkimi zmianami w przepisach regulujących kwestie z tej dziedziny. Sprawia to, że udzielane porady okazują się skuteczne, a spory rozstrzygane są sprawnie. Pomoc prawnika może też polegać na przygotowaniu umów sprzedaży nieruchomości. Dzięki usługom z zakresu prawa nieruchomości można zabezpieczyć procesy związane z nabyciem lub przekazaniem lokalu innej osobie. Takie postępowanie chroni interesy zarówno kupujących, jak i sprzedających. Prawnik może również pomóc w niejasnych kwestiach i wyjaśnić to, co na pierwszy rzut oka wydaje się zawiłe i trudne w interpretacji.

 

W kwestiach związanych z budownictwem często dochodzi do sporów związanych z procesem inwestycyjnym. Wiele z nich jest wielowątkowa i bardzo skomplikowana, więc pomoc, jaką może udzielić prawnik jest nieoceniona. Kancelaria Kawalec w Rzeszowie reprezentuje każdą ze stron procesu budowlanego. Naszymi klientami są inwestorzy, projektanci oraz generalni wykonawcy. Reprezentowanie klientów może dotyczyć zarówno różnego typu postępowań administracyjnych, jak i sądowych. Częstą sytuacją, w której konieczne jest doradztwo gospodarcze w procesie inwestycyjnym, są spory inwestorów z generalnymi wykonawcami o wykonanie umów o roboty budowlane. Osoby decydujące się na inwestycję w nieruchomości lub mające styczność z budownictwem mogą napotkać szereg trudności związanych z niedotrzymaniem umów, czy też innymi konfliktowymi sytuacjami. Wykonawcy borykają się z brakiem zapłaty należności za wykonane prace, a inwestorzy ze skutkami odstąpienia od umowy przez ich kontrahentów. Zwrócenie się do prawnika prawa budowlanego może pomóc w takich sytuacjach szybciej ukończyć rozpoczętą inwestycję lub rozwiązać toczący się spór w polubowny sposób. Rzeszów to miasto wielu inwestycji, modernizacji i rozbudowy istniejącej infrastruktury, dlatego tak ważny jest dostęp do wykwalifikowanych prawników i ich profesjonalne doradztwo gospodarcze.

 

Podsumowanie

 

Prawo gospodarcze to dziedzina, gdzie najczęściej w grę wchodzą umowy na znaczne kwoty pieniężne i z którymi wiąże się duża odpowiedzialność, niewątpliwie w związku z tym rozsądnym krokiem jest skorzystanie z pomocy prawnika, który specjalizuje się w tego typu zagadnieniach. Kancelaria Kawalec ma w swoich szeregach adwokatów, którzy praktykują w każdym z wyżej wymienionych obszarów, prowadząc profesjonalne doradztwo gospodarcze w Rzeszowie, a wśród klientów posiada także podmioty z innych regionów kraju.

wróć do wpisów

Inne wpisy

przestępstwa gospodarcze prawnik w rzeszowie

16.05.2024

Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 58 [name] => kancelaria Rzeszów [slug] => kancelaria-rzeszow [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 58 [taxonomy] => tagi [description] => [parent] => 0 [count] => 1 [filter] => raw ) [1] => WP_Term Object ( [term_id] => 48 [name] => prawnik Rzeszów [slug] => prawnik-rzeszow [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 48 [taxonomy] => tagi [description] => [parent] => 0 [count] => 2 [filter] => raw ) [2] => WP_Term Object ( [term_id] => 57 [name] => przestępstwa gospodarcze [slug] => przestepstwa-gospodarcze [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 57 [taxonomy] => tagi [description] => [parent] => 0 [count] => 1 [filter] => raw ) ) #kancelaria Rzeszów #prawnik Rzeszów #przestępstwa gospodarcze

Przestępstwa gospodarcze – prawnik w Rzeszowie

W problemie, jakim są przestępstwa gospodarcze, pomoże dobry prawnik, którego z pewnością można odnaleźć w Rzeszowie.

doradztwo gospodarcze Rzeszów

25.04.2024

Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 56 [name] => doradztwo gospodarcze [slug] => doradztwo-gospodarcze [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 56 [taxonomy] => tagi [description] => [parent] => 0 [count] => 1 [filter] => raw ) [1] => WP_Term Object ( [term_id] => 54 [name] => prawo gospodarcze [slug] => prawo-gospodarcze [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 54 [taxonomy] => tagi [description] => [parent] => 0 [count] => 1 [filter] => raw ) [2] => WP_Term Object ( [term_id] => 55 [name] => Profesjonalne doradztwo gospodarcze [slug] => profesjonalne-doradztwo-gospodarcze [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 55 [taxonomy] => tagi [description] => [parent] => 0 [count] => 1 [filter] => raw ) ) #doradztwo gospodarcze #prawo gospodarcze #Profesjonalne doradztwo gospodarcze

Doradztwo gospodarcze Rzeszów

Profesjonalne doradztwo gospodarcze ułatwia i umożliwia skuteczne prowadzenie działalności, zwłaszcza w tak szybko rozwijających się miastach, jak Rzeszów.

sprawa spadkowa

13.04.2024

Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 6 [name] => spadek [slug] => spadek [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 6 [taxonomy] => tagi [description] => [parent] => 0 [count] => 2 [filter] => raw ) [1] => WP_Term Object ( [term_id] => 52 [name] => sprawa spadkowa [slug] => sprawa-spadkowa [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 52 [taxonomy] => tagi [description] => [parent] => 0 [count] => 1 [filter] => raw ) [2] => WP_Term Object ( [term_id] => 53 [name] => testament [slug] => testament [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 53 [taxonomy] => tagi [description] => [parent] => 0 [count] => 1 [filter] => raw ) ) #spadek #sprawa spadkowa #testament

Sprawa spadkowa

Sprawy spadkowe należą do najbardziej wymagających dziedzin, jakimi zajmuje się adwokat.

adwokat Rzeszów

14.03.2024

Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 49 [name] => adwokat rzeszów [slug] => adwokat-rzeszow [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 49 [taxonomy] => tagi [description] => [parent] => 0 [count] => 1 [filter] => raw ) [1] => WP_Term Object ( [term_id] => 50 [name] => dobry adwokat [slug] => dobry-adwokat [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 50 [taxonomy] => tagi [description] => [parent] => 0 [count] => 1 [filter] => raw ) [2] => WP_Term Object ( [term_id] => 51 [name] => pomoc prawna rzeszów [slug] => pomoc-prawna-rzeszow [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 51 [taxonomy] => tagi [description] => [parent] => 0 [count] => 1 [filter] => raw ) ) #adwokat rzeszów #dobry adwokat #pomoc prawna rzeszów

Adwokat Rzeszów

Dowiedz się, jakie cechy posiada dobry adwokat oraz do kogo zwrócić się o pomoc prawną w mieście Rzeszów!

podział majątku

24.02.2024

Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 47 [name] => podział majątku [slug] => podzial-majatku [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 47 [taxonomy] => tagi [description] => [parent] => 0 [count] => 1 [filter] => raw ) [1] => WP_Term Object ( [term_id] => 48 [name] => prawnik Rzeszów [slug] => prawnik-rzeszow [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 48 [taxonomy] => tagi [description] => [parent] => 0 [count] => 2 [filter] => raw ) [2] => WP_Term Object ( [term_id] => 16 [name] => rozwód [slug] => rozwod [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 16 [taxonomy] => tagi [description] => [parent] => 0 [count] => 7 [filter] => raw ) ) #podział majątku #prawnik Rzeszów #rozwód

Podział majątku po rozwodzie

Podział majątku to ważny etap rozwodu. Na wstępie warto wyjaśnić, jakie są podstawowe sposoby uregulowania małżeńskiego ustroju majątkowego.

dziedziczenie spadku

14.02.2024

Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 45 [name] => dziedziczenie spadku [slug] => dziedziczenie-spadku [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 45 [taxonomy] => tagi [description] => [parent] => 0 [count] => 1 [filter] => raw ) [1] => WP_Term Object ( [term_id] => 46 [name] => prawo spadkowe [slug] => prawo-spadkowe [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 46 [taxonomy] => tagi [description] => [parent] => 0 [count] => 1 [filter] => raw ) [2] => WP_Term Object ( [term_id] => 6 [name] => spadek [slug] => spadek [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 6 [taxonomy] => tagi [description] => [parent] => 0 [count] => 2 [filter] => raw ) ) #dziedziczenie spadku #prawo spadkowe #spadek

Dziedziczenie spadku w polskim prawie

Dziedziczenie spadku może nastąpić w drodze dziedziczenia testamentowego, czyli na podstawie pozostawionego przez zmarłego testamentu, lub ustawowo.

zmiany w prawie karnym

18.01.2024

Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 43 [name] => nowe przepisy [slug] => nowe-przepisy [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 43 [taxonomy] => tagi [description] => [parent] => 0 [count] => 1 [filter] => raw ) [1] => WP_Term Object ( [term_id] => 42 [name] => zmiany w prawie [slug] => zmiany-w-prawie [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 42 [taxonomy] => tagi [description] => [parent] => 0 [count] => 1 [filter] => raw ) [2] => WP_Term Object ( [term_id] => 44 [name] => zmiany w prawie karnym [slug] => zmiany-w-prawie-karnym [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 44 [taxonomy] => tagi [description] => [parent] => 0 [count] => 1 [filter] => raw ) ) #nowe przepisy #zmiany w prawie #zmiany w prawie karnym

Zmiany w prawie karnym

Z tego artykułu dowiesz się, jakie najważniejsze zmiany w prawie karnym i prawie wykroczeń już obowiązują lub niedługo zaczną.

alimenty na dziecko

12.01.2024

Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 39 [name] => alimety [slug] => alimety [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 39 [taxonomy] => tagi [description] => [parent] => 0 [count] => 1 [filter] => raw ) [1] => WP_Term Object ( [term_id] => 41 [name] => kto płaci alimenty [slug] => kto-placi-alimenty [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 41 [taxonomy] => tagi [description] => [parent] => 0 [count] => 1 [filter] => raw ) [2] => WP_Term Object ( [term_id] => 40 [name] => opieka nad dzieckiem [slug] => opieka-nad-dzieckiem [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 40 [taxonomy] => tagi [description] => [parent] => 0 [count] => 1 [filter] => raw ) ) #alimety #kto płaci alimenty #opieka nad dzieckiem

Alimenty na dziecko – kto powinien płacić, w jakiej wysokości i jak długo?

W tym artykule znajdziesz kluczowe informacje związanie z tematem, jakim są alimenty na dziecko: kto jest zobowiązany do płacenia, od czego zależy ich wysokość i jak długo taki obowiązek może trwać.

orzekanie przy rozwodzie

22.12.2023

Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 36 [name] => orzekanie przy rozwodzie [slug] => orzekanie-przy-rozwodzie [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 36 [taxonomy] => tagi [description] => [parent] => 0 [count] => 1 [filter] => raw ) [1] => WP_Term Object ( [term_id] => 16 [name] => rozwód [slug] => rozwod [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 16 [taxonomy] => tagi [description] => [parent] => 0 [count] => 7 [filter] => raw ) [2] => WP_Term Object ( [term_id] => 37 [name] => separacja [slug] => separacja [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 37 [taxonomy] => tagi [description] => [parent] => 0 [count] => 1 [filter] => raw ) ) #orzekanie przy rozwodzie #rozwód #separacja

Orzekanie sądu przy rozwodzie – co warto wiedzieć?

Niniejszy artykuł stanowi omówienie niejako „w pigułce” zakresu spraw, jakie obejmuje orzekanie przy rozwodzie przez sąd.

rozwód Rzeszów

18.12.2023

Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 16 [name] => rozwód [slug] => rozwod [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 16 [taxonomy] => tagi [description] => [parent] => 0 [count] => 7 [filter] => raw ) [1] => WP_Term Object ( [term_id] => 18 [name] => rozwód rzeszów [slug] => rozwod-rzeszow [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 18 [taxonomy] => tagi [description] => [parent] => 0 [count] => 14 [filter] => raw ) [2] => WP_Term Object ( [term_id] => 38 [name] => sprawa rozwodowa [slug] => sprawa-rozwodowa [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 38 [taxonomy] => tagi [description] => [parent] => 0 [count] => 1 [filter] => raw ) ) #rozwód #rozwód rzeszów #sprawa rozwodowa

Rozwód Rzeszów – wszystko co musisz wiedzieć

Dowiedz się najważniejszych informacji na temat, jakim jest rozwód oraz do jakich instytucji się udać w tej sprawie, jeśli mieszkasz w mieście Rzeszów.

Masz pytania? Zastanawiasz się czy możemy Ci pomóc?

Koniecznie daj nam znać - zadzwoń lub napisz!

  Rodzaj sprawy

  W jakim obszarze potrzebujesz pomocy?

  W jakiej formie prowadzisz biznes?

  Na jakim etapie jesteś?

  W jakiej sprawie potrzebujesz pomocy?

  W jakiej sprawie potrzebujesz pomocy?

  W jakiej sprawie potrzebujesz pomocy?

  W jakiej sprawie potrzebujesz pomocy?

  W jakiej sprawie potrzebujesz pomocy?

  W której branży planujesz rozwijać swój biznes?

  W jakiej sprawie potrzebujesz pomocy?

  W jakiej sprawie potrzebujesz pomocy?

  Czy posiadacie wspólne małoletnie dzieci?

  Opowiedz nam o Twojej sprawie - razem znajdziemy najlepsze rozwiązanie.

  Opowiedz nam o Twojej sprawie - razem znajdziemy najlepsze rozwiązanie.

  W jakim zakresie doznałeś strat?

  Opowiedz nam o Twojej sprawie - razem znajdziemy najlepsze rozwiązanie.

  Opowiedz nam o Twojej sprawie - razem znajdziemy najlepsze rozwiązanie.

  W jakiej sprawie potrzebujesz pomocy?

  Opowiedz nam o Twojej sprawie - razem znajdziemy najlepsze rozwiązanie.

  Opowiedz nam o Twojej sprawie - razem znajdziemy najlepsze rozwiązanie

  Opowiedz nam o Twojej sprawie - razem znajdziemy najlepsze rozwiązanie

  Jeszcze tylko jeden krok...

  Zostaw nam swoje dane, żebyśmy mogli się z Tobą skontaktować i przedstawić najlepsze rozwiązanie dopasowane do specyfiki sprawy.

  Na zgłoszenie odpowiemy w ciągu najbliższego dnia roboczego.
  Kancelaria Kawalec - formularz zgłoszeniowy

  Potrzebujesz pomocy prawnej?

  Jesteśmy tu po to, żeby Ci pomóc

  Wypełnij krótki formularz