+48 697 164 666

PON-PT 9-18

Adwokat Rzeszów

1911
adwokat Rzeszów

Adwokat Rzeszów

Przedmiotem poniższego artykułu będzie kompleksowa charakterystyka zawodu adwokata. Omówione zostaną kompetencje adwokata jako jednego z zawodów prawniczych oraz dziedziny, w jakich może się specjalizować, ze szczególnym uwzględnieniem rzeszowskiej praktyki prawniczej.

 

Spis treści:

 

 1. Kim jest adwokat?
 2. Rola adwokata w sprawach prawnych
 3. Proces poszukiwania i wyboru adwokata w Rzeszowie
  • Kryteria wyboru skutecznego adwokata
 4. Adwokat Rzeszów: profil i specjalizacje
 5. Obszary prawa, w jakich specjalizują się adwokaci w Rzeszowie
  • Adwokat Rzeszów – rozwody
  • Adwokat Rzeszów – alimenty
  • Adwokat Rzeszów – inne sprawy rodzinne
  • Sprawy cywilne i odszkodowania
  • Adwokat Rzeszów – sprawy spadkowe
  • Adwokat Rzeszów – sprawy karne
  • Doradztwo dla przedsiębiorstw
 6. Adwokat Rzeszów a mediacja i arbitraż
 7. Adwokat w Rzeszowie – podsumowanie

 

Kim jest adwokat?

Adwokat świadczy pomoc prawną klientom indywidualnym i firmom – udziela porad prawnych, sporządza opinie prawne, opracowuje projekty aktów prawnych oraz występuje przed sądami i urzędami. Jest to tzw. „wolny zawód” oraz zawód zaufania publicznego. Właśnie dlatego adwokaci powinni się cechować najwyższym profesjonalizmem. Ta profesja cieszy się najwyższym prestiżem spośród wszystkich zawodów prawniczych na rynku usług prawnych w naszym kraju, co niezmiennie wykazują badania opinii publicznej.

 

adwokat Rzeszów

 

Rola adwokata w sprawach prawnych

Dość powszechne i zarazem błędne jest przekonanie, że korzystanie z usług adwokata powinno być ostatecznością. W krajach Europy Zachodniej na porządku dziennym jest regularne korzystanie z pomocy adwokata w codziennych sprawach prawnych – w tamtym rejonie profesjonalna pomoc prawna jest czymś oczywistym! Prędzej czy później taki sposób postrzegania usług adwokackich będzie obowiązywał i w naszym kraju.

 

Niezależnie od wagi problemu, skorzystanie z usług profesjonalnego pełnomocnika gwarantuje nam załatwienie naszej sprawy w sposób najbardziej satysfakcjonujący i rzetelny. Adwokat jest niezależny od jakiejkolwiek władzy i wpływów – za to zobowiązany jest do działania tylko w interesie klienta. Ponadto obowiązuje go tajemnica adwokacka, która ma charakter nieograniczony w czasie i bezwzględny. Te wszystkie elementy mają dać klientom gwarancję, że skorzystanie z usług adwokata to najpewniejsza droga do maksymalnie korzystnego zakończenia ich sprawy. Zasadniczo adwokat może być obrońcą w sądzie w każdym postępowaniu.

 

Proces poszukiwania i wyboru adwokata w Rzeszowie

Rzeszów jest miastem, które dynamicznie się rozwija – zarówno pod względem liczby ludności, jak i powierzchni. Umacnia swoją rolę jako ośrodek metropolitalny i centrum Polski południowo-wschodniej. W związku z tym, choć liczba prawników na tym rynku wzrasta, to wzrasta również liczba osób szukających pomocy prawnej w różnorodnych sprawach.

 

Kryteria wyboru skutecznego adwokata

Po wpisaniu w wyszukiwarkę internetową frazy „adwokat Rzeszów” otrzymamy wyniki z przytłaczającą liczbą kancelarii, które oferują swoje usługi prawne. Kluczowe przy wyborze adwokata jest postawienie na osobę, która, po pierwsze, specjalizuje się w dziedzinie prawa, której dotyczy Twoja sprawa, a po drugie, posiada w danej dziedzinie wyrobioną praktykę.

 

W takich sprawach warto postawić na doświadczoną kancelarię, jaką jest Kancelaria Kawalec (Rzeszów, ul. Wrzesława Romańczuka 3). Kancelaria od lat zajmuje się szerokim wachlarzem usług prawnych w Rzeszowie i zna lokalną specyfikę oraz orzecznictwo sądów.

 

Adwokat Rzeszów: profil i specjalizacje

Jak już zostało wspomniane, kluczowe jest znalezienie adwokata, który specjalizuje się w interesującej Cię dziedzinie. Istotne jest też sprawdzenie, czy adwokat będzie w stanie się podjąć naszej sprawy, ze względu takie kwestie jak choćby dostępność czasowa, lokalizacja czy tematyka. Ważne, aby znaleźć pełnomocnika, który podejdzie do Twojej sprawy indywidualnie i sumiennie. Obecnie często adwokaci specjalizują się w wybranych dziedzinach prawa – warto to sprawdzić przed udaniem się do kancelarii.

 

W Kancelarii Kawalec świadczymy pełen zakres usług prawnych – zarówno osobom fizycznym, jak i firmom. Dzięki zdobytemu doświadczeniu oraz systematycznie poszerzanej wiedzy, dobieramy odpowiednie rozwiązania do problemów prawnych, z jakimi borykają się nasi klienci. Prowadzimy Kancelarię Adwokacką w Rzeszowie, ale współdziałamy z klientami na terenie całego kraju, a szczególnie w województwach: podkarpackim i małopolskim. Reprezentujemy również klientów mieszkających na co dzień poza granicami kraju w zakresie spraw dotyczących ich interesów w Polsce. Nie boimy się podejmować wyzwań, prowadząc sprawy o złożonym, precedensowym charakterze. We wszystkich sprawach zwracamy szczególną uwagę na indywidualne podejście do klienta i jego problemu.

 

Reprezentujemy mocodawców w postępowaniach przed sądami powszechnymi, administracyjnymi, organami ścigania oraz przed organami i instytucjami administracji publicznej. Równocześnie w ramach prowadzonej działalności stale współpracujemy z notariuszami, doradcami podatkowymi, biegłymi rewidentami, komornikami sądowymi, doradcami inwestycyjnymi, syndykami oraz specjalistami z dziedzin kryminalistycznych, dzięki czemu udzielana pomoc prawna ma charakter kompleksowy. Każdy, kto poszukuje dobrego adwokata, spodziewa się pełnego wsparcia z jego strony. Zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego bardzo angażujemy się w sprawy wszystkich klientów korzystających z naszych usług. Odpowiadamy na nurtujące pytania, wyjaśniamy skomplikowane i branżowe pojęcia, ale przede wszystkim informujemy o bieżących etapach sprawy, a także o szansach i możliwościach ich rozwiązania, aby klient miał poczucie, że powierzył swój los odpowiednim osobom.

 

adwokat Rzeszów

 

Obszary prawa, w jakich specjalizują się adwokaci w Rzeszowie

 

Adwokat Rzeszów – rozwody

Sprawa rozwodowa to złożona problematyka, przez którą bardzo ciężko przebrnąć samemu, nie mając doświadczenia w sądowych bataliach, szczególnie kiedy towarzyszą nam, nieuniknione w tym przypadku, silne emocje. Z pomocy prawnika można skorzystać oczywiście na każdym etapie postępowania rozwodowego. Jednak często nie warto zwlekać i od początku sprawy rozwodowej przechodzić przez nią z reprezentującym nas adwokatem. Niektórzy decydują się na skorzystanie z pomocy prawnej dopiero na etapie rozprawy apelacyjnej, kiedy uzyskali niekorzystne rozstrzygnięcie w pierwszej instancji, a wtedy może być już za późno, bo czasem bardzo trudno zmienić wyrok.

 

Profesjonalista przeprowadzi was przez cały rozwód możliwie sprawnie i dążąc do osiągnięcia jak najkorzystniejszego rozstrzygnięcia. Prawnicy z Kancelarii Kawalec posiadają rozległą wiedzę i odpowiednie kompetencje, aby pomóc Państwu w sprawach rodzinnych. Prawo rodzinne to ten dział prawa, z którym stykają się praktycznie wszyscy – dlatego stanowi on istotny element spraw, których podejmują się nasi adwokaci. Pomoc prawna podczas rozwodu jest jedną z najczęściej wybieranych usług, na które decydują się nasi klienci. Rozwód jest sprawą, która wymaga przemyślenia i przedyskutowania wielu aspektów, ponieważ wpływa nie tylko na stan cywilny małżonków, ale również na podział majątku, funkcjonowanie całej rodziny, dzieci oraz sposób sprawowania nad nimi opieki. Z tego powodu rozwody można podzielić na kilka rodzajów:

 

 • rozwód z orzekaniem o winie,
 • rozwód bez orzekania o winie,
 • rozwód z małoletnimi dziećmi,
 • rozwód bez małoletnich dzieci,
 • rozwód z podziałem majątku,
 • rozwód bez podziału majątku.

 

Niezależnie od tego, jak wygląda Państwa sytuacja, oferujemy kompleksową obsługę prawną. Każde małżeństwo jest inne i nie ma uniwersalnego schematu sprawy rozwodowej, dlatego do klienta podchodzimy indywidualnie – zapoznajemy się z daną sytuacją i doradzamy, jakie rozwiązanie wybrać. Wykorzystując naszą wiedzę i coraz większe doświadczenie, służymy pomocą na wszystkich etapach tego niewątpliwie nieprzyjemnego procesu.

 

 • Udzielamy porad z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego.
 • Sporządzamy profesjonalny pozew o rozwód dostosowany do sytuacji klienta.
 • Kompletujemy wszystkie potrzebne dokumenty i pisma procesowe.
 • Doradzamy w kwestiach negocjacji rozwodowych lub mediacji rozwodowych.
 • Podpowiadamy, jak zawrzeć porozumienie małżeńskie i porozumienie rodzicielskie.
 • Stawiamy się osobiście wraz z klientem na rozprawie rozwodowej.

 

Adwokat Rzeszów – alimenty

Jest to kolejna bardzo złożona kwestia, w której rozsądnym działaniem byłoby skorzystanie z usług adwokata. Sprawy o alimenty skupiają się na kilku istotnych aspektach, które trzeba profesjonalnie przedstawić, aby doprowadzić do satysfakcjonującego zakończenia sprawy. Najpierw należy dowieść, że przyznanie ich danej osobie będzie zasadne, a następnie wykazać, jaka wysokość alimentów będzie odpowiednia.

 

Kancelaria Kawalec oferuje pomoc w sprawach o alimenty popartą wieloletnim doświadczeniem i specjalizacją naszych adwokatów w tej dziedzinie.

 

Natomiast gdyby Państwa interesowało, kto powinien płacić alimenty, jak długo i w jakiej wysokości – zapraszamy do zapoznania się z innym artykułem na naszym blogu, który został poświęcony specjalnie tej tematyce.

 

rozwód Rzeszów, adwokat Rzeszów

 

Adwokat Rzeszów – inne sprawy rodzinne

Sprawy rodzinne dotyczą prawa, które jest regulowane przez kodeks rodzinny i opiekuńczy. Obejmuje ono wszystkich członków rodziny i może dotyczyć spraw zarówno majątkowych, jak i niemajątkowych. Sprawy rodzinne to w szczególności omówione już sprawy o alimenty czy rozwód, ale także separacja i sytuacje związane z podziałem majątku i opieką nad dziećmi. Sprawy te są o tyle trudne, że obciążone dużym bagażem emocjonalnym i niejednokrotnie zranionymi uczuciami uniemożliwiają zachowanie chłodnego rozumu, który jest w tym przypadku niezbędny.

 

Kancelaria Kawalec Rzeszów zapewnia pomoc prawną z zakresu prawa rodzinnego. Oferujemy merytoryczne i rzetelne wsparcie – począwszy od porad prawnych, przez przygotowanie dokumentów, na reprezentowaniu w sądzie kończąc.

 

Sprawy cywilne i odszkodowania

Rozmaite aspekty stosunków cywilnoprawnych określa się zbiorczo sprawami cywilnymi. Każda osoba prywatna i firma ma z nimi do czynienia codziennie. Prawo cywilne to zespół norm prawnych określających stosunki majątkowe i niemajątkowe równorzędnych podmiotów. Kodeks postępowania cywilnego jest kluczowym aktem prawnym regulującym postępowanie cywilne, zarówno procesowe, jak i nieprocesowe, a jego znajomość jest konieczna wśród prawników. Sprawy cywilne mogą być także rozstrzygane przy pomocy kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, a także odrębnych ustaw, np. Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. W każdym przypadku warto zwrócić się do sprawdzonego adwokata w Rzeszowie.

 

Prawo cywilne dzieli się na wiele działów, część z nich jest uregulowana w kodeksie cywilnym, a część w odrębnych ustawach, są to m.in.:

 

 • prawo cywilne – część ogólna;
 • prawo rzeczowe;
 • prawo zobowiązań;
 • prawo spadkowe;
 • prawo rodzinne;
 • prawo na dobrach materialnych;
 • prawo autorskie.

 

Wiele osób obawia się wysokich opłat sądowych w sprawach cywilnych przed skierowaniem sprawy do sądu. W większości są one jednak z góry założone, a prawnicy chętnie wskażą kwoty opłat, które poniesie klient przy składaniu wniosków.

 

Kancelaria Kawalec oferuje kompleksową obsługę poszkodowanych w postępowaniach odszkodowawczych, zaczynając od wszczęcia postępowania likwidacyjnego przed towarzystwem ubezpieczeniowym lub sprawcą zdarzenia. Dzięki wiedzy zdobytej podczas prowadzenia licznych wygranych spraw doradzamy klientom, czy przyznana im kwota zadośćuczynienia lub odszkodowania faktycznie stanowi prawidłową wartość poniesionej szkody.

 

Reprezentujemy klientów, którzy:

 

 • zostali poszkodowani w wypadkach komunikacyjnych,
 • są członkami rodziny osoby, która zginęła w wyniku wypadku,
 • są poszkodowani w wyniku błędu w sztuce medycznej,
 • dochodzą odszkodowania za zniszczenie mienia,
 • dochodzą odszkodowania za skutki wypadku przy pracy.

 

Zajmując się sprawą odszkodowań, na samym początku zapoznajemy się ze sprawą klienta, po czym na podstawie naszego wieloletniego doświadczenia oceniamy realne szanse na uzyskanie odszkodowania. Po przygotowaniu oferty przedstawiającej strategię działań możemy zaczynać wspólne prace.

 

 

Adwokat Rzeszów – sprawy spadkowe

Sprawy spadkowe należą do najbardziej wymagających dziedzin, jakimi zajmuje się adwokat. Wynika to bardzo często z potrzeby całościowego ustalenia masy spadkowej, tj. majątku pozostawionego przez spadkodawcę, co często jest utrudnione poprzez nieuregulowany stan prawny tegoż majątku. Wiąże się to również z szeregiem czynności, jakie muszą podjąć spadkobiercy, by doprowadzić do finalnego działu spadku. Stwierdzenie nabycia spadku wymaga bowiem ustalenia kręgu spadkobierców, przysługujących im udziałów, co często prowadzi do konfliktów oraz niejasności. Nierzadko spadkobiercy są zwaśnieni na tle majątkowym, co dodatkowo utrudnia ostateczny podział i nabycie spadku.

 

Gdy sprawy rodzinne się komplikują, a górę zaczynają brać emocje, nieoceniona jest pomoc adwokata specjalizującego się w prawie spadkowym.

 

Kancelaria Kawalec w Rzeszowie od wielu lat specjalizuje się kompleksowo w sprawach spadkowych.

 

Adwokat Rzeszów – sprawy karne

W kodeksie postępowania karnego istnieje przepis stanowiący: „Oskarżonemu przysługuje prawo do obrony, w tym prawo do korzystania z pomocy obrońcy, o czym należy go pouczyć”. Niekoniecznie na co dzień myślimy o tym, że znajdziemy się w takiej sytuacji, ale warto mieć świadomość, że może przyjść taki moment, kiedy będziemy potrzebowali wykwalifikowanego obrońcy lub pełnomocnika. Prawo karne jest bardzo poważną dziedziną prawa, ponieważ za popełnienie czynów określonych w kodeksie karnym czy kodeksie karnym skarbowym grożą najsurowsze sankcje. W takiej sytuacji mogą Państwo zawsze liczyć na wsparcie z naszej strony.

 

​​Jako Kancelaria Kawalec służymy pomocą we wszystkich kategoriach spraw karnych i wykroczeń. Występujemy zarówno jako obrońcy, jak i pełnomocnicy pokrzywdzonych. W ramach naszej współpracy reprezentujemy interesy klientów na wszystkich etapach postępowania, zaczynając od postępowania przygotowawczego, poprzez postępowanie sądowe, a kończąc na postępowaniu wykonawczym.

 

adwokat Rzeszów

 

Doradztwo dla przedsiębiorstw

Świadczymy kompleksową obsługę prawną przedsiębiorstw, proponując korzystne oraz usprawniające funkcjonowanie podmiotów gospodarczych rozwiązania. Dostosowujemy optymalną formę prowadzenia działalności w oparciu o prowadzony audyt funkcjonowania przedsiębiorstwa. Wspieramy biznes w codziennym funkcjonowaniu, dzięki czemu zapewniamy ciągłe wsparcie prawne. Jako adwokaci działamy w Rzeszowie, ale reprezentujemy interesy przedsiębiorców w całym kraju.

 

W ramach naszej działalności świadczymy profesjonalną pomoc prawną m.in. w następujących kategoriach spraw gospodarczych:

 

 • prawo spółek handlowych,
 • sukcesja przedsiębiorstw,
 • obsługa prawna podmiotów gospodarczych,
 • umowy w obrocie gospodarczym,
 • upadłość przedsiębiorców,
 • prawo budowlane i procesy inwestycyjne,
 • windykacja należności.

 

adwokat Rzeszów

 

Adwokat Rzeszów a mediacja i arbitraż

W ostatnim czasie można zaobserwować coraz korzystniejsze warunki do rozwoju alternatywnych metod rozwiązywania sporów (ADR) w Polsce. Dwie najbardziej powszechne metody alternatywnego rozwiązywania sporów to mediacje i arbitraż.

 

Mediacja jest dobrowolną, poufną metodą rozwiązywania sporu, w której strony sporu, z pomocą bezstronnego i neutralnego mediatora, samodzielnie dochodzą do porozumienia. Arbitraż różni się tym, że rozstrzygnięcie jest wiążące dla stron. Obie z tych metod cechują się dobrowolnością i poufnością. Ich istotnymi cechami są również niższe koszty i krótszy czas rozstrzygnięcia sprawy w porównaniu do postępowania sądowego.

 

Wprawny adwokat jest w stanie ocenić i doradzić swojemu klientowi, kiedy dana sprawa może się nadawać do postępowania mediacyjnego, kiedy do arbitrażowego, a kiedy nie pozostaje nic innego, jak tradycyjnie poddać spór pod rozstrzygnięcie sądu państwowego.

 

Adwokat w Rzeszowie – podsumowanie

Pomoc świadczona przez kancelarię prawną może obejmować prowadzenie całej sprawy bądź jedynie konsultacje w wybranym momencie. W większości przypadków rozmowa z adwokatem powinna odbywać się już na początku sporu, nawet przed podjęciem decyzji o skierowaniu sprawy do sądu. Dobry prawnik w Rzeszowie doradzi, jak pokierować swoją sprawę i pomoże w wyjściu nawet z najtrudniejszych sytuacji, wspierając na każdym etapie postępowania.

 

Kancelaria Kawalec to doświadczeni adwokaci w Rzeszowie, dla naszej kancelarii adwokackiej, priorytetem jest budowanie relacji z klientem opartej na zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa. Stawiamy na nowoczesność i szybkość w działaniu. Zależy nam, aby każdy, kto zwróci się do nas z prośbą o pomoc prawną, czuł satysfakcję i komfort. Staramy się, aby prawnik stawał się partnerem w biznesie oraz by prawo nie stanowiło przeszkody na drodze do osiągnięcia sukcesu klienta.

wróć do wpisów

Inne wpisy

sprawa spadkowa

13.04.2024

Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 6 [name] => spadek [slug] => spadek [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 6 [taxonomy] => tagi [description] => [parent] => 0 [count] => 2 [filter] => raw ) [1] => WP_Term Object ( [term_id] => 52 [name] => sprawa spadkowa [slug] => sprawa-spadkowa [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 52 [taxonomy] => tagi [description] => [parent] => 0 [count] => 1 [filter] => raw ) [2] => WP_Term Object ( [term_id] => 53 [name] => testament [slug] => testament [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 53 [taxonomy] => tagi [description] => [parent] => 0 [count] => 1 [filter] => raw ) ) #spadek #sprawa spadkowa #testament

Sprawa spadkowa

Sprawy spadkowe należą do najbardziej wymagających dziedzin, jakimi zajmuje się adwokat.

adwokat Rzeszów

14.03.2024

Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 49 [name] => adwokat rzeszów [slug] => adwokat-rzeszow [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 49 [taxonomy] => tagi [description] => [parent] => 0 [count] => 1 [filter] => raw ) [1] => WP_Term Object ( [term_id] => 50 [name] => dobry adwokat [slug] => dobry-adwokat [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 50 [taxonomy] => tagi [description] => [parent] => 0 [count] => 1 [filter] => raw ) [2] => WP_Term Object ( [term_id] => 51 [name] => pomoc prawna rzeszów [slug] => pomoc-prawna-rzeszow [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 51 [taxonomy] => tagi [description] => [parent] => 0 [count] => 1 [filter] => raw ) ) #adwokat rzeszów #dobry adwokat #pomoc prawna rzeszów

Adwokat Rzeszów

Dowiedz się, jakie cechy posiada dobry adwokat oraz do kogo zwrócić się o pomoc prawną w mieście Rzeszów!

podział majątku

24.02.2024

Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 47 [name] => podział majątku [slug] => podzial-majatku [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 47 [taxonomy] => tagi [description] => [parent] => 0 [count] => 1 [filter] => raw ) [1] => WP_Term Object ( [term_id] => 48 [name] => prawnik Rzeszów [slug] => prawnik-rzeszow [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 48 [taxonomy] => tagi [description] => [parent] => 0 [count] => 1 [filter] => raw ) [2] => WP_Term Object ( [term_id] => 16 [name] => rozwód [slug] => rozwod [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 16 [taxonomy] => tagi [description] => [parent] => 0 [count] => 7 [filter] => raw ) ) #podział majątku #prawnik Rzeszów #rozwód

Podział majątku po rozwodzie

Podział majątku to ważny etap rozwodu. Na wstępie warto wyjaśnić, jakie są podstawowe sposoby uregulowania małżeńskiego ustroju majątkowego.

dziedziczenie spadku

14.02.2024

Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 45 [name] => dziedziczenie spadku [slug] => dziedziczenie-spadku [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 45 [taxonomy] => tagi [description] => [parent] => 0 [count] => 1 [filter] => raw ) [1] => WP_Term Object ( [term_id] => 46 [name] => prawo spadkowe [slug] => prawo-spadkowe [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 46 [taxonomy] => tagi [description] => [parent] => 0 [count] => 1 [filter] => raw ) [2] => WP_Term Object ( [term_id] => 6 [name] => spadek [slug] => spadek [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 6 [taxonomy] => tagi [description] => [parent] => 0 [count] => 2 [filter] => raw ) ) #dziedziczenie spadku #prawo spadkowe #spadek

Dziedziczenie spadku w polskim prawie

Dziedziczenie spadku może nastąpić w drodze dziedziczenia testamentowego, czyli na podstawie pozostawionego przez zmarłego testamentu, lub ustawowo.

zmiany w prawie karnym

18.01.2024

Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 43 [name] => nowe przepisy [slug] => nowe-przepisy [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 43 [taxonomy] => tagi [description] => [parent] => 0 [count] => 1 [filter] => raw ) [1] => WP_Term Object ( [term_id] => 42 [name] => zmiany w prawie [slug] => zmiany-w-prawie [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 42 [taxonomy] => tagi [description] => [parent] => 0 [count] => 1 [filter] => raw ) [2] => WP_Term Object ( [term_id] => 44 [name] => zmiany w prawie karnym [slug] => zmiany-w-prawie-karnym [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 44 [taxonomy] => tagi [description] => [parent] => 0 [count] => 1 [filter] => raw ) ) #nowe przepisy #zmiany w prawie #zmiany w prawie karnym

Zmiany w prawie karnym

Z tego artykułu dowiesz się, jakie najważniejsze zmiany w prawie karnym i prawie wykroczeń już obowiązują lub niedługo zaczną.

alimenty na dziecko

12.01.2024

Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 39 [name] => alimety [slug] => alimety [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 39 [taxonomy] => tagi [description] => [parent] => 0 [count] => 1 [filter] => raw ) [1] => WP_Term Object ( [term_id] => 41 [name] => kto płaci alimenty [slug] => kto-placi-alimenty [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 41 [taxonomy] => tagi [description] => [parent] => 0 [count] => 1 [filter] => raw ) [2] => WP_Term Object ( [term_id] => 40 [name] => opieka nad dzieckiem [slug] => opieka-nad-dzieckiem [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 40 [taxonomy] => tagi [description] => [parent] => 0 [count] => 1 [filter] => raw ) ) #alimety #kto płaci alimenty #opieka nad dzieckiem

Alimenty na dziecko – kto powinien płacić, w jakiej wysokości i jak długo?

W tym artykule znajdziesz kluczowe informacje związanie z tematem, jakim są alimenty na dziecko: kto jest zobowiązany do płacenia, od czego zależy ich wysokość i jak długo taki obowiązek może trwać.

orzekanie przy rozwodzie

22.12.2023

Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 36 [name] => orzekanie przy rozwodzie [slug] => orzekanie-przy-rozwodzie [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 36 [taxonomy] => tagi [description] => [parent] => 0 [count] => 1 [filter] => raw ) [1] => WP_Term Object ( [term_id] => 16 [name] => rozwód [slug] => rozwod [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 16 [taxonomy] => tagi [description] => [parent] => 0 [count] => 7 [filter] => raw ) [2] => WP_Term Object ( [term_id] => 37 [name] => separacja [slug] => separacja [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 37 [taxonomy] => tagi [description] => [parent] => 0 [count] => 1 [filter] => raw ) ) #orzekanie przy rozwodzie #rozwód #separacja

Orzekanie sądu przy rozwodzie – co warto wiedzieć?

Niniejszy artykuł stanowi omówienie niejako „w pigułce” zakresu spraw, jakie obejmuje orzekanie przy rozwodzie przez sąd.

rozwód Rzeszów

18.12.2023

Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 16 [name] => rozwód [slug] => rozwod [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 16 [taxonomy] => tagi [description] => [parent] => 0 [count] => 7 [filter] => raw ) [1] => WP_Term Object ( [term_id] => 18 [name] => rozwód rzeszów [slug] => rozwod-rzeszow [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 18 [taxonomy] => tagi [description] => [parent] => 0 [count] => 14 [filter] => raw ) [2] => WP_Term Object ( [term_id] => 38 [name] => sprawa rozwodowa [slug] => sprawa-rozwodowa [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 38 [taxonomy] => tagi [description] => [parent] => 0 [count] => 1 [filter] => raw ) ) #rozwód #rozwód rzeszów #sprawa rozwodowa

Rozwód Rzeszów – wszystko co musisz wiedzieć

Dowiedz się najważniejszych informacji na temat, jakim jest rozwód oraz do jakich instytucji się udać w tej sprawie, jeśli mieszkasz w mieście Rzeszów.

Profesjonalna obsługa prawna firm

17.10.2023

Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 13 [name] => adwokat [slug] => adwokat [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 13 [taxonomy] => tagi [description] => [parent] => 0 [count] => 21 [filter] => raw ) [1] => WP_Term Object ( [term_id] => 24 [name] => działalność [slug] => dzialalnosc [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 24 [taxonomy] => tagi [description] => [parent] => 0 [count] => 3 [filter] => raw ) [2] => WP_Term Object ( [term_id] => 23 [name] => jdg [slug] => jdg [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 23 [taxonomy] => tagi [description] => [parent] => 0 [count] => 2 [filter] => raw ) [3] => WP_Term Object ( [term_id] => 11 [name] => kancelaria adwokacka [slug] => kancelaria-adwokacka [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 11 [taxonomy] => tagi [description] => [parent] => 0 [count] => 28 [filter] => raw ) [4] => WP_Term Object ( [term_id] => 25 [name] => majątek [slug] => majatek [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 25 [taxonomy] => tagi [description] => [parent] => 0 [count] => 4 [filter] => raw ) [5] => WP_Term Object ( [term_id] => 14 [name] => mecenas [slug] => mecenas [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 14 [taxonomy] => tagi [description] => [parent] => 0 [count] => 3 [filter] => raw ) [6] => WP_Term Object ( [term_id] => 12 [name] => prawnik [slug] => prawnik [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 12 [taxonomy] => tagi [description] => [parent] => 0 [count] => 10 [filter] => raw ) [7] => WP_Term Object ( [term_id] => 20 [name] => radca prawny [slug] => radca-prawny [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 20 [taxonomy] => tagi [description] => [parent] => 0 [count] => 2 [filter] => raw ) ) #adwokat #działalność #jdg #kancelaria adwokacka #majątek #mecenas #prawnik #radca prawny

Profesjonalna obsługa prawna firm — dlaczego warto inwestować w usługi prawnika korporacyjnego?

Współczesny świat biznesu jest pełen wyzwań, a jednym z nich jest obsługa prawna podmiotów gospodarczych.

Praca zdalna a prawo pracy

W związku z dynamicznym wzrostem popularności formy pracy zdalnej i pracy hybrydowej prawo pracy doświadcza licznych zmian. Możliwość wykonywania pracy zdalnej niesie za sobą liczne korzyści, ale...

Masz pytania? Zastanawiasz się czy możemy Ci pomóc?

Koniecznie daj nam znać - zadzwoń lub napisz!

  Rodzaj sprawy

  W jakim obszarze potrzebujesz pomocy?

  W jakiej formie prowadzisz biznes?

  Na jakim etapie jesteś?

  W jakiej sprawie potrzebujesz pomocy?

  W jakiej sprawie potrzebujesz pomocy?

  W jakiej sprawie potrzebujesz pomocy?

  W jakiej sprawie potrzebujesz pomocy?

  W jakiej sprawie potrzebujesz pomocy?

  W której branży planujesz rozwijać swój biznes?

  W jakiej sprawie potrzebujesz pomocy?

  W jakiej sprawie potrzebujesz pomocy?

  Czy posiadacie wspólne małoletnie dzieci?

  Opowiedz nam o Twojej sprawie - razem znajdziemy najlepsze rozwiązanie.

  Opowiedz nam o Twojej sprawie - razem znajdziemy najlepsze rozwiązanie.

  W jakim zakresie doznałeś strat?

  Opowiedz nam o Twojej sprawie - razem znajdziemy najlepsze rozwiązanie.

  Opowiedz nam o Twojej sprawie - razem znajdziemy najlepsze rozwiązanie.

  W jakiej sprawie potrzebujesz pomocy?

  Opowiedz nam o Twojej sprawie - razem znajdziemy najlepsze rozwiązanie.

  Opowiedz nam o Twojej sprawie - razem znajdziemy najlepsze rozwiązanie

  Opowiedz nam o Twojej sprawie - razem znajdziemy najlepsze rozwiązanie

  Jeszcze tylko jeden krok...

  Zostaw nam swoje dane, żebyśmy mogli się z Tobą skontaktować i przedstawić najlepsze rozwiązanie dopasowane do specyfiki sprawy.

  Na zgłoszenie odpowiemy w ciągu najbliższego dnia roboczego.
  Kancelaria Kawalec - formularz zgłoszeniowy

  Potrzebujesz pomocy prawnej?

  Jesteśmy tu po to, żeby Ci pomóc

  Wypełnij krótki formularz