+48 697 164 666

PON-PT 9-18

Krzysztof Kawalec

582

Krzysztof Kawalec

Adwokat Krzysztof Kawalec ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego, w trakcie których uzyskał stypendium rektora dla studentów z najwyższymi wynikami w nauce.

Bezpośrednio po ukończeniu studiów rozpoczął aplikację adwokacką, którą odbywał przy Izbie Adwokackiej w Rzeszowie. W trakcie odbywania aplikacji zdobywał doświadczenie pod patronatem adwokata Wiesława R. Zaniewicza, z którym nadal współpracuje.

Złożył adwokacki egzamin zawodowy uzyskując wynik nagrodzony wyróżnieniem przez Okręgową Radę Adwokacką w Rzeszowie.

Specjalizuje się w prowadzeniu spraw z zakresu prawa gospodarczego, prawa cywilnego z uwzględnieniem prawa nieruchomości. Dzięki nabytemu doświadczeniu zajmuje się bieżącą obsługą przedsiębiorców, wspomaga przedsiębiorców w ramach postępowań rejestrowych, kompleksowo doradza przy zakładaniu spółek prawa handlowego, sporządza i opiniuje umowy cywilnoprawne oraz handlowe. Doradza przedsiębiorcom w kwestiach rozwiązań sukcesyjnych i inwestycyjnych. W obszarze specjalizacji znajdują się wszelkie kwestie związane z obrotem nieruchomościami, w tym również postępowania wieczystoksięgowe.

Adwokat Krzysztof Kawalec prowadzi sprawy odszkodowawcze, przy szczególnym uwzględnieniu spraw z zakresu błędów w sztuce medycznej, reprezentując poszkodowanych, jak również podmioty medyczne.

W ramach prowadzonej praktyki udziela szerokiego doradztwa w zakresie prawa karnego, w tym występując jako obrońca w postępowaniach karnych dotyczących przestępstw kryminalnych, przestępstw w ruchu drogowym, jak również przestępstw gospodarczych.

Masz pytania? Zastanawiasz się czy możemy Ci pomóc?

Koniecznie daj nam znać - zadzwoń lub napisz!