+48 697 164 666

PON-PT 9-18

Justyna Kawalec

570

Justyna Kawalec

Adwokat Justyna Kawalec ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego z wynikiem bardzo dobrym. W trakcie studiów była aktywnym członkiem Uniwersyteckiej Poradni Prawnej sekcji prawa karnego i postępowania karnego. Uzyskała również stypendium rektora dla studentów z najwyższymi wynikami w nauce.

Bezpośrednio po ukończeniu studiów rozpoczęła aplikację adwokacką, którą odbywała przy Izbie Adwokackiej w Rzeszowie. Uzyskała wyróżnienie w Środowiskowym Konkursie Krasomówczym w Rzeszowie. Złożyła adwokacki egzamin zawodowy uzyskując jeden z najlepszych wyników, nagrodzony wyróżnieniem przez Okręgową Radę Adwokacką w Rzeszowie.

Specjalizuje się w prawie rodzinnym w tym w sprawach rozwodowych, separacyjnych, podziałach majątku, alimentach, a także sprawach cywilnych w tym w prawie spadkowym i prawie zobowiązań. Do obszaru zainteresowania, należą również sprawy z zakresu prawa karnego i prawa wykroczeń.

Adwokat Justyna Kawalec zajmuje się również postępowaniami odszkodowawczymi w wypadkach komunikacyjnych, a także sprawami z zakresu upadłości konsumenckiej i przedsiębiorcy. Z powodzeniem zajmuje się kwestiami ubezpieczeń społecznych i odwołań od decyzji organów rentowych.

Adwokat Justyna Kawalec w pracy zawodowej chętnie angażuje się w akcje mające na celu promocję wiedzy o prawie w społeczeństwie. Uczestniczyła m.in. W VI Tygodniu Konstytucyjnym organizowanym przez Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy. odbywając warsztaty z młodzieżą, a także Tygodniu Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem udzielając porad prawnych potrzebującym.

Masz pytania? Zastanawiasz się czy możemy Ci pomóc?

Koniecznie daj nam znać - zadzwoń lub napisz!